Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը տեղեկացրեց, որ օրինագծի վերաբերյալ եղել է երկու առաջարկ, որն ընդունվել է:
Կառավարության հեղինակած ««ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  օրենքի նախագիծը եւս քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալը նշեց, որ պատգամավորների կողմից առաջարկներ չեն ներկայացվել:
Հաջորդիվ խորհրդարանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ««Պետություն-մասնավոր գործընկերության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը` կից փաթեթով:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանն իր ելույթում հիմնական զեկուցողներին առաջարկեց օրինագիծը ներկայացնելիս նշել նաեւ դրա հրատապության պատճառների մասին:
ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
Հիմնական զեկուցող Արուսյակ Ջուլհակյանը նշեց, որ օրինագծի վերաբերյալ Կառավարության կողմից եղել են առաջարկներ, որոնք ընդունվել են:
Ներկայացված օրենքների նախագծերը քննարկվել են նաեւ Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովներում եւ ստացել դրական եզրակացություն:

The draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Combating Money Laundering and Terrorism Financing authored by the Government was debated in the second reading.
The key rapporteur, the Deputy Chairman of the RA Central Bank Nerses Yeritsyan informed that there were two proposals referring to the bill which were adopted.
The draft law on Making Addendum to the RA Law on the RA Central Bank authored by the Government was also debated in the second reading. The Deputy Chairman of the RA Central Bank noted that the deputies did not present proposals.
Afterwards, the parliament, presented by the RA Acting Minister of Economy Vahan Qerobyan, debated in the second reading the draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on Public-Private Partnership with the enclosed package.
In his speech, the RA NA Deputy Artak Manukyan proposed the key rapporteurs to mention the reasons for its urgency while presenting the bill.
The draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on State Registration of Rights to the Property authored by the NA deputy Arusyak Julhakyan was debated in the second reading.
The key rapporteur Arusyak Julhakyan noted that there were proposals by the Government related to the bill which were accepted.
The presented draft laws were also debated in the Head Committees of the National Assembly and endorsed.