Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը տեղեկացրեց, որ օրինագծի վերաբերյալ եղել է երկու առաջարկ, որն ընդունվել է:
Կառավարության հեղինակած ««ՀՀ կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին»  օրենքի նախագիծը եւս քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալը նշեց, որ պատգամավորների կողմից առաջարկներ չեն ներկայացվել:
Հաջորդիվ խորհրդարանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ««Պետություն-մասնավոր գործընկերության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը` կից փաթեթով:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանն իր ելույթում հիմնական զեկուցողներին առաջարկեց օրինագիծը ներկայացնելիս նշել նաեւ դրա հրատապության պատճառների մասին:
ԱԺ պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանի հեղինակած ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
Հիմնական զեկուցող Արուսյակ Ջուլհակյանը նշեց, որ օրինագծի վերաբերյալ Կառավարության կողմից եղել են առաջարկներ, որոնք ընդունվել են:
Ներկայացված օրենքների նախագծերը քննարկվել են նաեւ Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովներում եւ ստացել դրական եզրակացություն:

30 июня по повестке дня инициатора созвана внеочередная сессия НС.
Во втором чтении рассмотрен предложенный правительством проект o внесении изменений и дополнений в закон «О борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма».
Основной докладчик, заместитель председателя ЦБ РА Н.Ерицян сообщил, что поступившие по законопроекту два предложения приняты.
Во втором чтении также обсуждался представленный правительством проект о внесении изменений в закон РА «О Центральном банке РА». Заместитель председателя ЦБ отметил, что никаких предложений депутатов не поступало.
Парламент в представлении и.о.министра экономики В.Керобяна обсудил во втором чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон «О государственно-частном партнерстве» с прилагаемым пакетом.
Во втором чтении обсужден также проект о внесении поправок в закон «О государственной регистрации прав на имущество», в авторстве депутата НС А.Джулакян.
Представленные законопроекты также были обсуждены в профильных комиссиях НС и получили положительные заключения.